Study Tours for Social Entrepreneurs

Соціальне підприємництво стрімко розвивається в країнах Європи, порушуючи питання безробіття, соціального захисту та інклюзивності. Британська Рада у рамках програми ЄС House of Europe організувала подорожі для соціальних підприємців до різних європейських країн. 

Нашою метою було надати соціальним підприємцям можливість подивитись на різні аспекти соціального підприємництва (бізнес-стратегія та бізнес-моделі, розробка продукту, принципи соціальної відповідальності бізнесу, інше), а також вивчити найкращий досвід різних моделей та підходів, що існують у Європі.  

Цілями подорожей були: 

  • розширення зв’язків, посилення співпраці та забезпечення можливості для нетворкінгу та формування нових партнерств між українськими та європейськими соціальними підприємцями (та соціальними підприємствами); 
  • підвищення сталого міжрегіонального та міжнародного обміну, заохочення мобільності та взаєморозуміння серед соціальних підприємців (та соціальних підприємств); 
  • підвищення спроможності соціальних підприємств та умінь соціальних підприємців в Україні завдяки досягненню двох попередніх цілей.  

Перша навчальна подорож до Латвії відбулася у лютому 2020. Навчальна подорож була організована у співпраці з Латвійською асоціацією соціального підприємництва.

Наступні заплановані подорожі не відбулись через пандемію, а потім війну. Під час пандемії замість навчальних подорожей ми розробили навчальну онлайн-програму Digital Lab: соціальні підприємці.