Британська Рада в Україні розпочала проєкт «Англійська мова для університетів» у грудні 2014 року після того, як Міністерство освіти визначило покращення рівня володіння англійською в університетах як один із пріоритетів своєї діяльності.

Допроєктне базове дослідження та публікації сформували важливий аспект діалогу з Міністерством освіти і науки України. За результатами базового дослідження було розпочато амбітний проєкт з метою внесення якісних змін щодо покращення рівня володіння англійською мовою як викладачів, так і  студентів закладів вищої освіти України, що дозволить їм брати більш активну участь у заходах на міжнародному рівні.

В рамках проєкту було організовано школи професійної майстерності викладачів ЗВО, безпосередньо залучаючи 2813 викладачів із 32 університетів. Ідею та зміст навчання було поширено на 7000 викладачів. 

Експертне оцінювання проєкту відбулося в жовтні та листопаді 2018 року, метою якого було оцінити вплив проєкту на якість викладання та навчання в партнерських ЗВО, а також на систему освіти та змін політики. Професор Саймон Борг відвідав вісім університетів, зустрівся із викладачами та студентами, спостерігав за уроками та обговорював результати проєкту з керівництвом університету. Було залучено понад 2500 учнів та близько 500 вчителів до онлайн опитування.

За результатами проєкту «Англійська мова для університетів» було розроблено «Концептуальні засади державної політики щодо розвитку англійської мови у сфері вищої освіти» - документ, який визначає концептуальні засади державної політики щодо підтримки розвитку та застосування англійської мови у вищій освіті в Україні.

Відео

Проєкт «Англійська для університетів»

Презентація результатів допроєктного дослідження «Англійська для університетів»

Презентація результатів проекту «Англійська мова для університетів»