Вплив війни на освіту є величезним як для вчителів, так і для учнів.

Змушені втікати від війни в Україні за кордон, українські вчителі англійської мови демонструють високу відданість підтримці зв’язків зі своїми учнями як в Україні, так і за її межами.

Курс «Викладання та навчання у важкі часи»,
січень – лютий 2023 року

Ми оголошуємо набір нової когорти вчителів для участі в курсі «Викладання та навчання у важкі часи» у січні – лютому 2023 року.

Курс проводитиметься у Кракові, Польща.

До участі в курсі запрошуються внутрішньо переміщені вчителі англійської мови, які продовжують навчати своїх учнів, або вчителі англійської мови чи їхні колеги, які працюють з внутрішньо/зовнішньо переміщеними учнями.

Вчителі-учасники матимуть можливість поділитися своїм досвідом, успіхами та проблемами, а також дізнатися, як створити чутливе до травм навчальне середовище, як керувати складною поведінкою учнів і як зробити клас безпечнішим для учнів. Якщо ви зацікавлені взяти участь у курсі та відповідаєте вимогам до учасників, будь ласка, заповніть аплікаційну форму до 10 січня 2023 року.

«Викладання та навчання у важкі часи», 
листопад – грудень 2022 року

Більш ніж 300 учителів з 230 шкіл і з 20 регіонів України подолали багаточасовий переїзд до Польщі, щоб взяти участь у курсі «Викладання та навчання у важкі часи».

Впродовж трьох днів у дружньому колі з обіймами, сльозами й посмішками учителі обговорювали складні теми щодо викладання у класі з переміщеними дітьми та ділилися своїми емоціями та досвідом щодо ефективної організації занять у складний воєнний час.

На думку учасників цей курс дуже потрібний вчителям саме сьогодні, щоб допомогти собі та своїм учням у формуванні стійкості до травми та нестабільності. Вони дізналися як створити чутливе до травми навчальне середовище та  як керувати складною поведінкою, а також опановували нові методики створення безпечного навчального середовища саме в їхній школі. 

Фантастичні досвідчені українські тренери підтримували та допомагали учасникам під час курсу. Кріс Саутон, Крістіана Ошан та Людмила Клименко, наші тренери-експерти, підтримували українських тренерів протягом курсу.

Цілі та зміст курсу

В основі 30-годинного курсу підвищення кваліфікації «Викладання та навчання у важкі часи» полягає глобальний курс Британської Ради «Language for Resilience».

Метою курсу є надання допомоги вчителям визначити невід’ємні труднощі з викладанням і навчанням англійської мови, які виникають у зонах конфлікту і дослідити шляхи підтримки учнів.

Програма дозволяє вчителям залучитися до змісту курсу та персоналізувати його. Учасники курсу матимуть нагоду поділитися своїм досвідом з колегами.

Учителі дізнаються:

  • Учителі дізнаються як у процесі навчання та викладання допомогти собі та своїм учням у формуванні стійкості до травми та нестабільності
  • як керувати складною поведінкою
  • як зробити уроки безпечнішим середовищем для навчання.

Міжнародна Літня школа «Викладання та навчання у важкі часи», серпень 2022 року

З 22 по 25 серпня 2022 року Міжнародна літня школа у Варшаві прийняла 39 зовнішньо переміщених вчителів англійської мови з України та 22 вчителів англійської з європейських країн, які навчають зовнішньо переміщених учнів з України.

Під час Літньої школи українські вчителі англійської мови мали чудову нагоду поділитися своїм досвідом з колегами з Європейських країн та розказати їм про особливості навчання українських учнів у своїх класах.

Тренери курсу Кріс Саутон, Крістіана Ошан та Людмила Клименко допомагали вчителям та підтримували їх під час Літньої Школи.

Відгуки вчителів

… Я вважаю, що спілкування та співпраця з іншими вчителями дали мені кисень, щоб жити та знову думати про навчання. Зараз бачу, наскільки це було для мене необхідно. Я дізналася про різні типи мозку та про те, як змінюється поведінка людини після того, як він/вона пережив/ла травму... Було декілька практичних порад і стратегій викладання, які я збираюся застосувати у своєму викладанні.

… Учитель має не лікувати травму, а дати дитині почуватися в безпеці та навчити справлятися з емоціями… Основними перевагами (літньої школи) є можливість зустрітися віч-на-віч з колегами з інших країн та інших освітніх систем; відкрито обмінюватися думками щодо методів навчання українських учнів як в Україні, так і за її межами; висловити якомога більшу моральну підтримку українським вчителям, учням та їхнім батькам у воєнний час; дізнатися, як справлятися з викликами в новій реальності.

… Основними перевагами (літньої школи) є можливість зустрітися віч-на-віч з колегами з інших країн та інших освітніх систем; відкрито обмінюватися думками щодо методів навчання українських учнів як в Україні, так і за її межами; висловити якомога більшу моральну підтримку українським вчителям, учням та їхнім батькам у воєнний час; дізнатися, як справлятися з викликами в новій реальності.

… Ключові переваги (літньої школи) – зустрічі з колегами, які мають однакові проблеми, пов’язані зі стресом і страхом, які готові поділитися ними, та їх разом вирішити. Основні висновки – це практичні техніки та стратегії, як спочатку допомогти собі, а потім створити безпечне навчальне середовище для учнів і підтримати їх у важкі часи.

… Я не вірю, що можливо передати словами, наскільки дивовижною є програма літньої школи. Це не варіант, це має бути обов’язкова програма для тих, хто повністю відданий тому, що вони люблять та роблять. Мені випала чудова нагода взяти участь у Школі, ключові думки та ідеї якої я, безсумнівно, буду використовувати протягом усієї своєї кар’єри вчителя англійської мови.

Ви також можете переглянути відео та фотографії Міжнародної літньої школи у Варшаві або з курсу, який відбувся у листопаді - грудні цього року.