©

British Council

Culture Bridges — програма розвитку українського культурного сектору. Вона надавала гранти та можливості розбудови потенціалу для налагодження ефективних зв'язків між митцями, культурними операторами та інституціями в Україні і ЄС. Програма стартувала у листопаді 2017 та завершилася у липні 2020 року.

Грантовий компонент в межах Culture Bridgesскладався з трьох категорій грантів: міжнародна мобільність, проекти національної та міжнародної співпраці. У шести грантових конкурсах у трьох категоріях до програми надійшло 2 006 заявок. З-поміж них було підтримано 120 проектів: 87 грантів міжнародної мобільності, 17 грантів міжнародної співпраці та 16 грантів національної співпраці. Щоб дізнатися більше про підтримані проекти, перегляньте розділ завантажень нижче або відвідайте веб-сайт  Culture Bridges.

Окрім грантів, Culture Bridges пропонувала набір можливостей для розбудови потенціалу для місцевого сектору культури та креативних індустрій (ССІ), а також підтримала ряд спеціальних проектів:

Тренінги для менеджерів культури

Було організовано 10 дводенних тренінгів для 187 менеджерів культури з розвитку навичок управляння проектами. Всім учасникам було також надано можливість отримати мікро-грант для реалізації власного культурного проекту. В результаті було підтримано 22 проекти у дев'яти регіонах України (Івано-Франківськ, Ужгород, Черкаси, Хмельницький, Рівне, Донецьк , Полтава, Дніпро та Херсон).

Воркшопи з написання заявок на програму "Креативна Європа"

Проведено 10 воркшопів для ознайомлення українських організацій з міжнародним досвідом подання успішних заявок на програму "Креативна Європа" та реалізації проектів, воркшопи відвідали 189 учасників. 10 учасників пізніше подали 12 заявок на програму "Креативна Європа", дві з яких були успішними.

Навчальні поїздки до країн ЄС

Щоб посилити вплив воркшопів, програма також організувала чотири навчальні поїздки до Словенії, Іспанії, Данії та Греції для представників 28 українських організацій в межах компоненту "Креативна Європа". Ці поїздки були насамперед спрямовані на сприяння встановленню партнерських відносин між Україною та ЄС та демонстрації успішних культурних проектів.

Спеціальні проекти EUNIC

17 Національних Інститутів Культури Європейського Союзу працювали разом над шістьма спільними проектами EUNIC, профінансованими програмою. Ці шість проектів залучили майже 10 000 учасників у 20 регіонах України.

Maidan European Debate Club

Крім того, програма Culture Bridges підтримала виробництво Maidan European Debate Club, міжнародного телевізійного проекту, який підтримує критичну дискусію щодо майбутнього напрямку розвитку Центральної Європи. 10 епізодів програми транслювалася в Чехії, Словаччині, Білорусі, Грузії та Україні, а координацією виробництва та трансляцій опікувався Чеський Центр.

Більше про результати програми дізнавайтеся  за посиланням.

Сulture Bridges фінансувалася Європейським Союзом в межах впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, реалізувалася Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC — мережею Національних інститутів культури Європейського Союзу.

Зовнішні посилання