Оголошено переможців програми для кінокомпозиторів Envision Sound 

Шість проектів - найбільше за історію існування програми Envision Sound - отримають гранти від Британської Ради та Національного центру Олександра Довженка на створення музичного супроводу до українських фільмів 

Програма Envision Sound відбулася в Києві 20-24 січня 2020 року. Протягом тижня 9 композиторів із України, Туреччини, Північної Македонії, Боснії та Герцеговини, Казахстану та Сербії навчалися під менторством Енріки Шандроне, композиторки та професорки Королівського музичного коледжу у Лондоні. Вперше у межах творчої лабораторії учасники Envision Sound 2019-2020 записали фрагмент своєї музики до кіно з оркестром Kyiv Symphony Orchestra у Будинку звукозапису Українського Радіо. Музичним куратором проекту виступила відома українська композиторка Алла Загайкевич.

Учасник з Казахстану Ілля Одегов поділився враженнями про програму: “Envision Sound - це марафон, в якому ти повинен сьогодні придумати музику, завтра записати її з оркестром, а післязавтра вже влаштувати презентацію фрагмента фільму, для якого вона написана. І це така гра в диво - миттєва матеріалізація фантазій. Є враження, що за тиждень я отримав вищу освіту”. 

Після завершення тижня інтенсивних занять, лекцій і майстер-класів менторка та викладачі Envision Sound Енріка Шандроне, Алла Загайкевич та Ігор Стецюк оцінили роботи учасників - саундтреки, які композитори написали до запропонованих організаторами фрагментів архівних або сучасних фільмів. У результаті оцінювання було визначено шість переможців. 

Гранти на створення музики до архівних фільмів із фондів Довженко-Центру та підтримку презентації цих робіт на Фестивалі німого кіно та сучасної музики “Німі ночі” у червні 2020 отримають: 

  • Башар Юндер (Туреччина);
  • Євген Лацько (Україна);
  • Ілля Одегов (Казахстан);
  • Марчин Данчев (Північна Македонія).

Менторство Енріки Шандроне та гранти на написання музики до двох кінопроектів молодих українських режисерів, які подали свої роботи (work-in-progress) до участі у програмі, отримають:

  • Давид Мастікоса (Боснія та Герцеговина), який працюватиме над музикою до документального фільму “Грецька дружина” Поліни Мошенської;
  • Вардан Арутюнян (Вірменія), який створить музичний супровід до документального фільму “Фрагменти льоду” Марії Стоянової.