Creative Spark. Розвиток підприємництва та креативної економіки у системі вищої освіти

Creative Spark – п'ятирічна ініціатива Британської Ради (розпочата у 2018 році) спрямована на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок та креативної економіки у семи країнах – Україні, країнах Південного Кавказу (Вірменії, Азербайджані, Грузії) та Центральної Азії (Казахстан, Киргизстан, Узбекистан). 

Creative Spark має декілька напрямків роботи. В Україні ми працюємо над розвитком підприємницької освіти на рівні навчальних закладів, власне студентів та підприємців-початківців, а також на рівні політик. 

Основні елементи Creative Spark

Розбудова інституційних партнерств 

Партнерський фонд Creative Spark фінансує довготривалі партнерства університетів та організацій для спільного розвитку підприємницької освіти. В Україні наразі діє 10 партнерств Creative Spark. До них залучені 10 університетів із Великої Британії та 13 університетів і 11 організацій із України. В усіх програмних країнах Creative Spark на сьогодні реалізуються 50 проєктів. 

Активності для студентів

Партнери Creative Spark створюють та проводять навчальні програми й активності, які мають на меті підвищити підприємницькі навички у студентів. Сюди відносяться різні формати – від одноденних презентацій та конкурсів ідей до довготривалих навчальних програм. 

Політики для розвитку підприємницької освіти

У рамках Creative Spark ми працюємо над формуванням стратегічних підходів до розвитку бізнес-компетентностей у системі вищої освіти України. Раз на рік Ukraine Creative Spark Policy Forum збирає партнерів програми та основні зацікавлені сторони для обговорення, які саме політики та ініціативи варто впроваджувати в Україні. Також на форумі ми презентуємо досвід Великої Британії щодо теми. 

Програми з вивчення англійської мови

Організації-партнери Creative Spark пропонують студентам не тільки підвищити підприємницькі навички, але й їхні знання бізнес-англійської. Студенти мають можливість пройти сертифіковані програми Британської Ради, а також відвідувати клуби англійської мови.

Елементи програми