Creative Spark Big Idea Challenge – це міжнародний конкурс відео-пітчів, у якому беруть участь студенти з університетів-учасників програми Британської Ради Creative Spark та молоді підприємці. Ця програма підтримує створення партнерств між українськими та британськими університетами, які реалізують спільні програми з навчання підприємництву. Конкурс відео-пітчів Big Idea Challenge заохочує молодих людей з країн-учасниць програми розробити інноваційний стартап і розповісти про це світові.

До участі запрошуються студенти і молоді креативні підприємці, які долучалися до заходів програми Creative Spark в одному із партнерських університетів чи організацій. Пітч-проект має належати до однієї оголошених категорій: цифрові технології, соціальний вплив або креативність. Окрім трьох основних категорій конкурсу, учасники 2021 року мають можливість представити проект, спрямований на боротьбу зі змінами клімату і поборотися за спеціальний приз. 

Дізнайтеся, як відбувався конкурс у 2020 і 2019 роках та які команди з України стали переможцями, ознайомившись з матеріалами нижче.

Переможці конкурсу 2020

Переможець категорії креативних проектів 2020 – Eleobike, розумна система безпеки, яка перетворює звичайні велосипеди в електричні. Команда Сергія Давидова та Максима Кузьмінчука була номінована на участь у конкурсі Національним університетом «Львівська політехніка». У найближчі місяці команда матиме можливість попрацювати з наставником, який надасть професійні поради щодо подальшого розвитку бізнес-ідеї.

Переможець категорії цифрових технологій 2020 – Warm paper, мережа автоматизованих точок друку. Проект розроблено командою Національного університету «Львівська політехніка»: Юрієм Горбалем, Андрієм Чумаком та Володимиром Греськом. Команда вже обладнала 6 пунктів друку у своєму університеті для вирішення потреб студентів. Команда отримає кваліфіковану підтримку наставника для подальшого розвитку свого проекту.

Інноваційне реагування на пандемію 2020 – це нова нагорода для проектів, спрямованих на реагування пандемії Covid19, подолання наслідків та інноваційних підходів в боротьбі з Covid19. Команда Disinspector Toucan, представлена Петром Єсипом, Павло Єсипом і Михайлом Шульханом, розробила доступний пристрій для швидкої, ефективної безконтактної дезінфекції рук. PPV Knowledge Network номінувала команду для участі у конкурсі. Disinspector Toucan здобув перемогу в цій категорії і отримає місце для участі в ексклюзивній віртуальній програмі спринту "Старт-ап", менторську підтримку та грошовий приз у розмірі 1 000 фунтів стерлінгів на реалізацію проекту.

Переможець категорії соціальних проектів, національний переможець онлайн-голосування і національний чемпіон 2020 – Lady Di Atelier, перше українське інклюзивне ательє, що забезпечує рівні умови праці для людей з інвалідністю. Проект був номінований ГО Tech Start-up School. Мета проекту – забезпечити працевлаштування для людей з інвалідністю та дати їм почуття рівності, вільної творчості. Діти з синдромом Дауна створюють картини, які перетворюються на принти і наносять на шарфи і хустини. Команда трьох – Ольги Ставникович, Ярини Янчак та Ірини Ляховенко – вже продала понад 800 таких хусток. Найближчим часом вони планують відкрити шоу-рум для дітей із синдромом Дауна. Lady Di Atelier буде брати участь у віртуальній програмі спринту "Старт-ап", працюватиме з наставником та отримає приз у розмірі 2 000 фунтів стерлінгів для розвитку свого проекту.

Переможці конкурсу 2019

Переможець категорії креативних проектів 2019 – Jewelry Art Education, онлайн-академія ювелірного мистецтва, Богдана Шкінь. Проект номінований PPV Knowledge Networks. Команда проекту отримав пакет менторської підтримки і півроку працював із британськими експертами. Читайте відгук Богдани про участь у конкурсі та дивіться її відео-пітч тут. 

Переможець категорії соціальних проектів та переможець онлайн-голосування 2019 – проект «Дизайнерські вироби із перероблених текстильних відходів» Тамари Устенко, номінований Київським національним університетом технологій та дизайну. За перемогу команда проекту отримала пакет менторської підтримки – це чудова можливість для посилення ідеї, яка вже отримала визнання у широкої аудиторії. Крім того, проект Тамари було визнано переможцем онлайн-голосуванні конкурсу серед семи країн-учасниць. Тамара отримала 2000 фунтів на розвиток ідеї  та представляла Україну на міжнародному фіналі конкурсу Big Idea Challenge у Великобританії. Читайте відгук Тамари про участь у конкурсі та дивіться її відео-пітч тут. 

Національний чемпіон та переможець категорії цифрових технологій 2019 подушка PiPillow, яку розробляють Олександр Шиманко, Андрій Жиденко та Сергій Дмитренок. Цей гаджет допомагає покращити якість сну. Проект номінований Tech StartUp School. Команда проекту отримала 5000 фунтів на продовження розробок до 30 березня 2020 року та представляла Україну на міжнародному фіналі конкурсу Big Idea Challenge у Великобританії. Читайте відгук Олександра про участь у конкурсі та дивіться його відео-пітч тут.

Зовнішні посилання