Реформа Нової української школи висуває нові вимоги до вчителів,  одним із завдань яких є підготовка вчителів початкової та базової школи до роботи в новій українській школі.

На першому етапі реформи, що розпочався з початкової школи у 2018 році, організаційний комітет у складі Британської Ради в Україні, інституту Гете та Посольства Франції в Україні розробили навчальну програму «Навчання англійської мови в 1 - 2 класах» для вчителів іноземної мови з усієї країни.

Наш проєкт розпочався як пілотний у 100 школах  України у  якому взяли участь 200 вчителів англійської мови. Були залучені до інтенсивного навчання 25 методистів іншомовного напряму з усіх  закладів Післядипломної педагогічної освіти. Метою тренінгу є розвиток професійних вмінь та подальше надання підтримки усім учителям англійської мови, що почнуть працювати у початкових класах в умовах реформи у своєму  регіоні.  Онлайн компонентом цього навчання став Кембриджський онлайн-курс «Комунікативне навчання англійської мови в початковій школі».

В результаті втілення першої фази проєкту, було підготовлено 195 вчителів англійської мови як агентів змін, які стали тренерами для близько 17000 (з 33000) вчителів англійської мови по всій країні. Саме ці вчителі розпочали навчати першокласників англійської мови у новій українські школі у 2018 році.

Задля забезпечення наступності та сталості у навчанні англійської мови у початковій школі Міністерство освіти і науки України схвалило програму професійного розвитку вчителів «Навчання англійської мови у новому контексті (початкова школа 1-4 класи)», яка розроблена Британською Радою в Україні. Ця Програма використовуватиметься на курсах підвищення кваліфікації закладів післядипломної педагогічної освіти вчителів. 

Британська Рада планує другу фазу проєкту «Нова українська школа (Англійська мова)», у якій підготує ще 200 вчителів англійської мови як агентів змін (тренерів), які потім навчатимуть вчителів англійської мови базової школи та підготують їх до навчання на етапі реформи у базовій школі у 2021 році.

Статті:

Articles Стаття на Studway.com.ua «Агенти змін в українських школах» 

Стаття на provce.ck.ua «Агенти змін провели тренінг для вчителів англійської мови на Черкащині»

Стаття на Osvitoria.media «Як навчатимуть вчителів англійської молодшої школи (НУШ)» 

Інтерв’ю із Саймоном Етертоном на на UA TV про агентів змін

Інтерв'ю на UA TV із Саймоном Етертоном під час круглого столу «Чи будуть діти знати іноземні мови після закінчення Нової української школи?», організованого Інститутом Горшеніна спільно з Британською Радою в Україні.

Стаття на LB.ua «Чи будуть діти знати іноземні мови після закінчення Нової української школи?» Круглий стіл в Інституті Горшеніна.

Стаття на Interfax.ua “Нова українська школа реалізує системний підхід до вивчення іноземних мов – Міносвіти”

Відео на UA TV «Освітня реформа: Агенти змін» 

Стаття на 24.ua «Нова українська школа змінить метод вивчення іноземних мов»

У цьому розділі