Програма театральних резиденцій Британської Ради Taking the Stage 2.0 оголошує обраних учасників з Великої Британії. З-поміж 26 аплікантів ми відібрали п'ять режисерів, кожен з яких працюватиме в одному з п’яти українських театрів, як державних, так і незалежних.

Андреа Ферран - Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

"Безумовно, Андреа має привабливий досвід участі у міжнародних резиденціях, організації театральних фестивалів. Та ключовим фактором при виборі стало те, що стиль і напрямок її творчих пошуків співпадає з вектором розвитку нашого театру. А тяжіння Андреа до міждисциплінарності в театрі відповідає нашим сьогоднішнім пріоритетам і дає надію на цікаву та плідну співпрацю."

Джозі Дейл-Джонс - «Дикий театр» (Київ)

"Ми обрали Джозі, оскільки вона має інший погляд на постановку, і такий варіант для нас більш експериментальний, ніж звичний."

Метью Еванс - Театр на лівому березі (Київ)  

"Метью – найбільш цікавий і цінний для нашого театру кандидат для співпраці. Для нашого колективу важливий і цікавий його професійний досвід і погляд на театральну діяльність. Теми, до дослідження яких тяжіє Метью, здаються нам сенсотворчими у сучасному театрі. Ми віримо, що наша взаємодія буде можливістю осмислення (переосмислення) гострих моментів життя, про які ми намагаємось створювати територію діалогу. Театру-діалогу."

 Пітер Кант - Центр сучасного мистецтва «Дах» (Київ)  

"З нашої точки зору, Пітер може запропонувати новий метод роботи з незалежними артистами та популяризувати досвід, орієнтований на site specific theatre. Він також має хороші здібності для роботи з голосами та музикою, що є одним із ключових елементів нашої театральної діяльності. В той же час, ми маємо історію взаємовідносин, яка дає нам обом можливість бути більш зосередженими на дослідженнях та виробництві продукту."

Зоуї Лафферті - Театр «Нєфть» та Parade-Fest (Харків)  

"Обрана нами режисерка була першою у списку, її мультидисциплінарний підхід, робота з ризикованими темами та на територіях з військовими та політичними конфліктами суголосна нашому баченню театру. Після інтерв'ю ми упевнились у своєму виборі, обговорені теми, підходи до розкриття, та відповідність методів розробки актуальних питань збагатять наш власний досвід."

Впродовж літа резиденти та театри працюватимуть в онлайн-форматі з тим, щоби створити ідею спільного проекту. Щойно ситуація стане безпечною для подорожей, учасники та театри зможуть зустрітися особисто та продовжити співпрацю в Україні.

Здоров’я наших партнерів, митців та колег є нашим пріоритетом у поточній ситуації. Ми дотримуємось рекомендацій місцевого законодавства та органів охорони здоров'я в країнах, в яких працюємо. Ми продовжуємо реалізовувати наші проекти у сфері культури, якщо це можливо. В іншому випадку, ми намагаємося відкласти їх або запропонувати альтернативні формати.