Перша хвиля конкурсів проєктів соціальної дії

Запускаємо першу хвилю конкурсів проєктів соціальної дії в областях України

Якщо ви маєте ідею проєкту соціальної дії, яка покращить життя громади у вашій області, та здатні реалізувати її у співробітництві з представниками місцевої влади, запропонуйте її на обласному пітчингу та отримайте кошти на реалізацію!

Пітчинг проєктів – конкурс проєктів соціальної дії за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради.

Проєкт соціальної дії (ПСД) – проєкт спрямований на позитивні соціальні зміни у громаді.

Розклад конкурсу

Для конкурсів на рівні Волинської, Донецької та Херсонської областей:

Початок подання заявок 19 листопада 2020 року
Останній термін подання заявок 13 грудня 2020 року
Результати відбору 24 грудня  2020 року
Початок онлайн навчання 11 січня 2021 року
Закінчення онлайн навчання 14 січня 2021 року
Презентація проєктів перед комісією 1 лютого 2021 року

 Хто може взяти участь?

Взяти участь у пітчингу можуть активні громадяни від 18 років, а також команди громадян, які планують проєкт соціальної дії для розвитку своєї громади та бажають отримати фінансову підтримку на його реалізацію. 

Які вимоги до проєкту?

Проєкт повинен базуватися на загальновизнаних суспільних цінностях, бути добре спланованим та стосуватися локально-глобальних зв’язків. 

Проєкти мають фокусуватися на покращенні життя громадян, розвитку співпраці з органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети.

Проєкти, які будуть передбачати активну співпрацю з представниками органів влади, отримають більше балів при оцінюванні.

Ми запрошуємо подавати до участі у конкурсі нові ініціативи, а також ініціативи, які уже знаходяться на етапі реалізації.  

Ми рекомендуємо подавати проєкти, що будуть відбуватись в онлайн-форматі або ж у змішаному форматі без проведення масових заходів. Дозволяється проведення ремонтних робіт або інакших дій, які не передбачають масового скупчення людей в одному приміщенні. Реалізація ПСД має відбуватись відповідно до вимог МОЗ щодо поведінки під час пандемії Covid-19 та не ставити під загрозу здоров’я людей.

Пріоритети:

Проєкти можуть бути спрямовані на:

 • зміцнення соціальної згуртованості в Україні;
 • створення та зміцнення зв’язків між волонтерами, міською владою, бізнесом та іншими учасниками суспільних процесів;
 • міжкультурний діалог між різними соціальними групами в Україні;
 • підтримку людей старшого віку та сприяння поширенню інклюзії (підвищення рівноправного доступу до середовища громади, зокрема людей з інвалідністю); 
 • сприяння розвитку молоді, популяризації активної громадянської позиції та формування лідерських якостей;
 • сприяння ментальному здоров'ю жителів громад в умовах соціального дистанціювання;
 • сприяння досягненню гендерної рівності та забезпечення дотримання рівності прав та можливостей;
 • сприяння покращенню стану навколишнього середовища.

Проєкти не мають включати агітаційні, протестні або політичні акції, мати комерційний характер. 

Ось приклади ідей для проєктів соціальної дії, але не обмежуйте свою уяву лише ними:

 • Креативний простір: створення креативних елементів та мальовничих куточків благоустрою на вулицях міста.
 • Проведення заходів з метою підвищення рівня здоров’я молоді, безпечного способу життя та культури здоров'я серед молоді.
 • Екологічні та туристичні ідеї: прокладання еко-стежок, створення нових туристичних атракцій тощо.
 • Творчі ініціативи: розвиток змістовного дозвілля молоді, молодіжні фестивалі, події, заходи тощо.
 • Ідеї, спрямовані на забезпечення доступу до громадських та туристичних об'єктів для людей з інвалідністю.

Бюджет проєкту:

На один проєкт соціальної дії Британською Радою надається до 35 000 грн. 

Заявкою обов’язково має бути передбачене співфінансування як мінімум 20% загальної вартості проєкту (як у грошовій, так і у негрошовій формі) від проєктної команди або  органів влади.

Процес подачі проєкту соціальної дії на  обласному рівні:

1. Подача Ідеї

Подавайте ідею проєкту соціальної дії, направлену на розвиток та покращення життя громади на сайті activecitizens.in.ua. Перед подачею переконайтесь, чи ви запланували співпрацю з представниками місцевої влади, їхнє якомога активніше залучення до виконання проєкту.

 

2. Експертна оцінка

Вашу ідею оцінюватимуть експерти Британської Ради та організацій-партнерів. З усіх проєктів комісією будуть обрані 25 проєктів, які наберуть більше балів за відповідністю критеріям конкурсу. Ці проєкти  проходять до наступного етапу: доопрацювання ідей. Обов’язковою умовою для участі у цьому етапі є проходження членами команди проєкту онлайн-курсу «Проєктний дизайн для соціальних ініціатив» на платформі ВУМ (готуйте сертифікати).

3. Тренінг

Учасники, яких буде відібрано, разом з фасилітаторами почнуть доопрацьовувати подані ідеї на чотирьох денному онлайн тренінгу, на якому учасникам буде детально пояснена логіка пітчингу та будуть пропрацьовані всі складові проєктного процесу.

4. Менторінг проєктів

Три дні виділені під менторинг проєктів учасників, під час якого учасники отримають рекомендації для своїх проєктних заявок та їх презентацій. 

Теми для менторінгу: 

 • Соціальна дія і залучення громади 
 • Бюджет, кошториси і власні внески і т.д. 
 • Діалог і співпраця з владою 
 • Інші теми будуть визначені окремо для кожної групи під час навчання

5. Внесення інформації на платформу для голосування та голосування

Доопрацьовані проєкти будуть внесені на платформу для голосування та впродовж семи днів буде відбуватися відкрите голосування громадськості за наявні проєкти соціальної дії.

6. Презентація проєктів перед конкурсною комісією та оголошення результатів

Учасники презентуватимуть свої проєкти перед комісією, а також відповідатимуть на питання членів комісії стосовно деталей проєктів. Бали, які поставить проєкту журі, будуть поєднані з балами, які проєкт отримає від громадського голосування (у відношенні 70% та 30% голосів відповідно). В рамках пітчингу очікується підтримка близько восьми заявок, тобто бюджет одного проєкту соціальної дії становитиме до 35 000 грн від Британської Ради плюс фінансування з інших джерел.

Заявники, що не пройдуть конкурсний відбір, отримають зворотній зв’язок щодо покращення їхньої ідеї проєкту соціальної дії, що допоможе запровадити його в майбутньому.

7. Реалізація та звітування

Реалізація профінансованих проєктів та звітування має відбутись за графіком, затвердженим окремо для кожної області, який ви можете подивитись на сайті activecitizens.in.

Загальна інформація:

«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізовується в Україні з 2014 р.

Організації – національні партнери: 

 • Херсонський Регіональний Благодійний Фонд «Об’єднання»
 • Неурядова організація «Міцна громада»
 • Неурядова організація «Молодіжна платформа»

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Європейський Союз, представлений Європейською Комісією.

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.