Навчальна поїздка для менеджерів українських креативних хабів

Креативні хаби є одним із ключових елементів екосистеми креативних індустрій. Спільно із програмою ЄС House of Europe ми працюємо над розбудовою спроможності українських креативних хабів. Також наша мета – встановлення нових зв’язків і партнерств між креативними хабами в Україні, ЄС і Британії.

Впродовж 2020-2023 ми запланували серію навчальних подорожей для менеджерів українських хабів до європейських країн. Через пандемію COVID-19 календар подорожей змінився. Ми сподіваємось, що вже у 2021 році навчальні подорожі відновляться, тому слідкуйте за анонсами на цій сторінці. На період карантину запрошуємо менеджерів креативних хабів долучитись до навчальної онлайн-лабораторії Digital Lab.

Що таке креативний хаб?

Креативний хаб – місце, офлайн або онлайн, що об’єднує творчих людей. Креативні хаби відрізняються за розміром та фокусом, проте хаб є хабом, коли він допомагає інституціям співпрацювати, розвиває екосистему креативної економіки та формує професійні\галузеві спільноти.

Для чого навчальні подорожі?

Завдяки навчальним подорожам менеджери українських креативних хабів матимуть можливість заглибитись у процеси та специфіку роботи креативних хабів у країнах Європи/Британії та встановити нові партнерства. Кожна навчальна подорож має свій фокус, однак спільними цілями всіх навчальних подорожей є:

  • сформувати у професійної креативної спільноти більш чітке розуміння про те, що таке креативний хаб та його функції;
  • за допомогою прикладів та моделей із країн Європи сприяти формуванню у менеджерів креативних хабів в Україні довготривалого стратегічного підходу до управління;
  • сприяти формуванню локальних та міжнародних партнерств серед креативних хабів в Україні;
  • сприяти формуванню партнерств між різними ініціативами та гравцями, що підтримують розвиток екосистеми креативних індустрій в Україні;
  • підсилювати секторальні чи географічні спільноти та простори, що будуть точками перетину для бізнесу, культурних інституцій, навчальних закладів та організацій розвитку по всій Україні.

Цільова аудиторія програми

Наша основна аудиторія – менеджери діючих українських креативних хабів різних типів, розмірів та секторального фокусу. Крім того, ми плануємо подорожі для інших гравців, що також є причетними до розвитку креативних хабів в Україні. А саме для:

  • засновників та ініціаторів діючих креативних хабів;
  • представників органів влади, які впливають на розвиток екосистеми креативних індустрій;
  • представників університетів, які мають креативний хаб у структурі навчального закладу;
  • інвесторів у креативні хаби (на етапі запуску).

Минулі подорожі

Перша навчальна подорож відбулася в лютому 2020. Вісім менеджерок креативних хабів із Києва, Одеси, Львова, Харкова, Дніпра та Маріуполя відвідали Велику Британію (Ліверпуль і Манчестер). Подорож була організована у співпраці з британською компанією Baltic Creative CIC

Коли наступні навчальні подорожі?

Наступні подорожі плануються не раніше 2021 року. Фокус-теми найближчих подорожей: мейкерспейси, креативні хаби як соціальний бізнес, об’єкти культурної спадщини як креативні хаби. 

Питання

У разі питань, пишіть, будь ласка, на ce@britishcouncil.org.ua