Міла Шубіна – учасниця Active Citizens Camp, активістка, представниця громади с. Бірки Остерської ОТГ Чернігівської області розповідає про враження від табору, натхнення на нові проєкти  та мрії про фасилітаторство. 

Мій шлях до громадського активізму розпочався 2 роки тому. Тоді ми не мали амбітних планів, все почалося з того, що ми просто хотіли разом з небайдужими членами громади облаштувати комфортний простір для відпочинку на місцевому пляжі, щоб діти та дорослі мали змогу безпечно купатись і грати у чистому пісочку. Нам дуже сподобався результат і з часом ми почали впроваджувати й інші ініціативи такі, як «Еко-рух» – ініціатива з цивілізованого сортування і вивезення сміття та навіть запустили місцеву Бірківську газету. Почали влаштовувати культурно-просвітницькі заходи, поетичні читання «З любов’ю до свого краю», конкурси дитячого та дорослого вірша.  

Проте, з часом я стикнулися з проблемою. Адже зараз ми працюємо на волонтерських засадах, виключно зусиллями активних членів громади та попри те, що ми маємо багато задумок, для їх втілення не вистачає ресурсів та навичок із залучення. Я стала шукати рішення і дізнавшись про табір Активних Громадян, подала заявку. Виявилось це саме те, що мені було потрібно. Спочатку я йшла на табір з метою дізнатися як просунути Бірківську громаду на більш високий обласний рівень та у процесі я зрозуміла, що ми на своєму місцевому рівні здатні втілювати амбітні проєкти.  

Я в абсолютному захваті від вмісту програми, два інформаційно насичених тижні та спікери, в яких справді варто вчитися. Нотатки та ідеї, що з’явились під час їх лекцій я зберігаю та активно використовую. Загалом, мене вразило, що креатив – це певна система, якої можна навчитися. Завдяки табору я зрозуміла, що не соромно зазнавати емоційного вигорання, і як з ним боротися, що цілком нормально поєднувати громадську активність і що корисну справу можна перетворити на професію, не жертвуючи іншими аспектами життя.   

Головне, що я для себе винесла – це долання рамок та внутрішніх установок, що заважають втілювати ідеї, це ріст, розширення кордонів та долучення до активної спільноти.  Дуже сподобалось, що табір проходить саме онлайн, це дає більшу концентрацію, випадає момент «дороги» і це дуже зручно.  Певна річ, коли ми всі перезнайомились, нам би хотілось зустрітися, можливо щось на кшталт «зустрічі випускників».  

Зараз у мене в планах влаштувати тематичну фото-виставку просто неба  «Ви значення», що на конкретних постатях має розкрити тему, як одна людина може протистояти течії та визначити для себе активну позицію, навіть якщо ти один. Сподіваюсь, виставка надихне та нагадає членам громади, що кожна людина має значення. А також мені б дуже хотілось надалі розвиватись у  громадській діяльності  та пройти навчання на фасилітатора Активних Громадян.  

Аліна Чуєшова – учасниця Active Citizens Camp, активістка, хореограф, головна режисерка палацу культури «Дарниця», керівниця народного театру-студії «Теларії»  розповідає про атмосферу  табору, пошук ідентичності та спосіб спілкування зі світом.  

Громадська діяльність завжди мене надихала, я залюбки підтримую соціально-корисні ініціативи.  Адже людина – істота соціальна і  не може цілковито відмежовуватися від соціуму. Для мене громадська діяльність – це перш за все, спосіб спілкування зі світом. Відтак, кожним своїм проєктом або втіленою ідеєю ми говоримо у вічність. Мені дуже хочеться вірити, що в цьому є світло і справжня магія, яка об’єднує. На жаль, останнім часом люди схильні замикатися в собі і локдаун тільки посприяв цьому процесу. Тому зараз ми, як ніколи потребуємо єднання, і саме це відчуття об’єднаності та дає громадська діяльність.  

Дуже тішить, що  молодь, яка займається у нашій студії, дуже активна та свідома і з радістю долучаються до благодійних акцій, в рамках яких дає концерти. До прикладу, у колаборації з благодійною організацією «Територія добра», ми поставили благодійну виставу «Зграя», що підіймає питання  безпритульних тварин, і відповідно  кошти від продажу квитків пішли на будівництво притулку.  

До табору активних громадян я долучилась з цікавості. Насамперед, мені хотілось обмінятись досвідом та познайомитись з активістами з усієї України. Табір допоміг структурувати мої знання та отримати нові навички. Завдяки нашим фасилітаторам та запрошеним спікерам я мала змогу розширити свій кругозір та отримати колосальний досвід.   

Найбільше мені відгукнулась тема пошуку ідентичності, надання собі права втілювати те, що ти хочеш, розуміння того, що можна реально змінювати власне життя та життя громади. На таборі вирує колосальна енергія, яка затягує і ти розумієш, що знайшов однодумців, з якими тобі комфортно, що дивляться з тобою в одному напрямку.   

Хочу подякувати усім причетним до табору, бо те що ви робите, надихає та об’єднує, вселяє віру в те, що все можливо. Поки в мене нема конкретних задумок та я точно знаю, що хочу створити колаборацію з кимось з учасників та фасилітаторів. Тепер в мене є необхідні інструменти та контакти.