Жінка з ноутбуком

З 11 по 15 червня 2021 року для Березанської громади Київської області відбувся онлайн - пітчинг на рівні громади в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3)

Пітчинг проєктів – конкурс проєктів соціальної дії за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради у співфінансуванні з органами місцевого самоврядування.

Проєкт соціальної дії – проєкт спрямований на позитивні соціальні зміни у громаді.

Хто міг взяти участь?

Взяти участь у пітчингу могли активні громадяни, які планували проєкт соціальної дії для розвитку своєї громади офлайн або онлайн та бажали отримати фінансову підтримку на його реалізацію.

Деталі участі у конкурсі (пітчингу) на рівні громади

У Конкурсі проєктів могли брати участь мешканці Березанської громади від 18 років, які мали ідею щодо покращення життя громади, розвитку співпраці з місцевими органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети.

Всі проєкти мають бути реалізовані до 16 листопада 2021 року. Звітування за реалізовані проєкти надаються до 16 грудня 2021 року. 

Які були вимоги до проєкту?

Проєкт повинен був базуватися на загальновизнаних суспільних цінностях, бути добре спланованим та стосуватися локально-глобальних зв’язків.

Проєкти могли бути спрямовані на:

 • зміцнення соціальної згуртованості в Україні;
 • створення та зміцнення зв’язків між волонтерами, міською владою, бізнесом та іншими учасниками суспільних процесів;
 • підтримку людей старшого віку та сприяння поширенню інклюзії (підвищення рівноправного доступу до середовища громади, зокрема людей з інвалідністю); 
 • сприяння розвитку молоді, популяризації активної громадянської позиції та формування лідерських якостей;
 • сприяння ментальному здоров'ю жителів громад в умовах соціального дистанціювання;
 • сприяння досягненню гендерної рівності та забезпечення дотримання рівності прав та можливостей;
 • сприяння покращенню стану навколишнього середовища.

Ось приклади ідей для проєктів соціальної дії:

 • Креативний простір: створення креативних елементів та мальовничих куточків благоустрою на вулицях міста.
 • Проведення заходів з метою підвищення рівня здоров’я молоді, безпечного способу життя та культури здоров'я серед молоді.
 • Екологічні та туристичні ідеї: прокладання еко-стежок, створення нових туристичних атракцій тощо
 • Творчі ініціативи: розвиток змістовного дозвілля молоді, молодіжні події, заходи тощо.
 • Ідеї, спрямовані на забезпечення доступу до громадських та туристичних об'єктів для людей з інвалідністю.

Бюджет проєкту:

На один проєкт соціальної дії надавалося до 30 000 грн.

Загальний бюджет пітчингу 300 000 грн.

 • 150 000 грн надавалося в межах проєкту "Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)"
 • 150 000 грн. надавала міська рада міста Березань

Організатори Конкурсу:

 • Громадська організація «Міцна громада»
 • Міська рада міста Березань.
 • Британська Рада та Європейський Союз, представлений Європейською Комісією, в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3)

Переможці онлайн-пітчингу проєктів соціальної дії в Березанській громаді Київської області:

No Назва Підтримка в межах проєкту SC3 Підтримка органу влади Підтримка органу влади Мета проекту
1 Волейбол для всіх 0.00 15,712.00 5,180.00 Облаштувати волейбольний пляжний майданчик в м. Березань біля Центрального озера для залучення молоді до занять спортом та  проведення  активного дозвілля.
2 Школа, відкрита для всіх 0.00 12,855.00 3,750.00 Покращення доступу до закладу освіти осіб, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, зокрема особи з інвалідністю, особи з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітні жінки, громадяни похилого віку, особи з дитячими візкам. 
3 Поштовий - осередок соціальної згуртованості в громаді 0.00 29,990.00 33,550.00 Активізувати жителів ж/м Поштовий м. Березань для реалізації соціально – значимих ініціатив направлених на підвищення комфортності життя березанців. 
4 Спортивно-ігровий майданчик задля здорового та активного дитинства 30,000.00 0.00 5,550.00 Створити спортивно-ігровий майданчик для здорового та активного сімейного дозвілля в с.Недра Березанської  ОТГ та благоустроїти навколишню територію. 
5 Worm - рятівник екожиття громади Яблуневого 30,000.00 0.00 0.00 Запровадження екологічної культури шляхом створення вермоферми для перероблення рослинних решток у біогумус.
6 Облаштування зони відпочинку в парку біля школи 30,000.00 0.00 3,600.00 Створення кращих умов для відпочинку і дозвілля мешканців села Лехнівка шляхом встановлення в парковій зоні лавок, ліхтарів, урн для сміття та впорядкування естетичного вигляду території.
7 Здорова громада - здорова нація 0.00 30,000.00 0.00 Залучити молодь Березанської ОТГ до занять фізичночною культурою та визначитися з видом спорту. 
8 Вчись, тренуйся, розвивайся 0.00 29,999.00 11,500.00 Проведення поточного ремонту частини  комунального приміщення Березанської міської ради, що знаходиться за адресою: село Лехнівка, бульвар Центральний, 14 В, з подальшим облаштуванням спортивної зали для більш якісного і насиченого спортивного дозвілля і відпочинку сільської молоді. 
9 Шевченковими шляхами – з глибини віків до сьогодення 0.00 24,755.00 6,500.00 Встановити спеціальні розпізнавально-вказівні знаки в місті Березань та селах, які приєдналися, для зручного орієнтування за маршрутом до кургану "Розрита могила", що сприятиме підвищенню туристичного потенціалу Березанської громади через активізацію жителів і туристів та укріплення зв'язків між поколіннями шляхом вивчення та збереження історико-культурної спадщини – творчості Т.Г.Шевченка у м.Березань до 178-ї річниці написання вірша «Розрита могила».
10 Розправ свої крила 29,875.00 0.00 12,910.00 Активізація березанців навколо відновлення знакових міст Березанської ОТГ та проведення фотоконкурсу,шляхом об’єднання творчих людей міста Березані та навколишніх сіл.
11 Алея Мрій 30,000.00 0.00 11,500.00 Облаштувати  паркову зону  для комфортного відпочинку жителям різного віку села Садового.

Загальна інформація:

«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізовується в Україні з 2014 р.

Організації – національні партнери: 

 • Херсонський Обласний Благодійний Фонд «Об’єднання»
 • Громадська організація «Міцна громада»
 • Громадська організація «Молодіжна платформа»

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО “Міцна громада”,  ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України за винятком тимчасово окупованих територій.

Європейський Союз, представлений Європейською Комісією.

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.