Конкурс проєктів соціальної дії у Кам’янську

З 23 по 26 листопада 2020 року в с. Кам’янське відбувся онлайн пітчинг на рівні громади в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3)

Пітчинг проєктів – конкурс проєктів соціальної дії за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради у співфінансуванні з органами місцевого самоврядування.

Проєкт соціальної дії – проєкт спрямований на позитивні соціальні зміни у громаді.

Хто міг взяти участь?

Взяти участь у пітчингу могли активні громадяни, які планували проєкт соціальної дії для розвитку своєї громади офлайн або онлайн та бажали отримати фінансову підтримку на його реалізацію.

Деталі участі у конкурсі (пітчингу) на рівні громади

У конкурсі проєктів могли брати участь мешканці громади Кам'янської ОТГ від 18 років, які мали ідею щодо покращення життя громади, розвитку співпраці з місцевими органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети.

Всі проєкти мають бути реалізовані до 30 квітня 2021 року. Звітування за реалізовані проєкти надаються до 30 травня 2021 року. 

Які були вимоги до проєкту?

Проєкт повинен був базуватися на загальновизнаних суспільних цінностях, бути добре спланованим та стосуватися локально-глобальних зв’язків.

Проєкти могли бути спрямовані на:

 • зміцнення соціальної згуртованості в Україні;
 • створення та зміцнення зв’язків між волонтерами, міською владою, бізнесом та іншими учасниками суспільних процесів;
 • підтримку людей старшого віку та сприяння поширенню інклюзії (підвищення рівноправного доступу до середовища громади, зокрема людей з інвалідністю); 
 • сприяння розвитку молоді, популяризації активної громадянської позиції та формування лідерських якостей;
 • сприяння ментальному здоров'ю жителів громад в умовах соціального дистанціювання;
 • сприяння досягненню гендерної рівності та забезпечення дотримання рівності прав та можливостей;
 • сприяння покращенню стану навколишнього середовища.

Ось приклади ідей для проєктів соціальної дії:

 • креативний простір: створення креативних елементів та мальовничих куточків благоустрою на вулицях міста;
 • проведення заходів з метою підвищення рівня здоров’я молоді, безпечного способу життя та культури здоров'я серед молоді;
 • екологічні та туристичні ідеї: прокладання еко-стежок, створення нових туристичних атракцій тощо;
 • творчі ініціативи: розвиток змістовного дозвілля молоді, молодіжні фестивалі, події, заходи тощо;
 • ідеї, спрямовані на забезпечення доступу до громадських та туристичних об'єктів для людей з інвалідністю.

Бюджет проєкту:

На один проєкт соціальної дії надавалося до 30 000 грн

Загальний бюджет пітчингу був 300 000 грн, з них:

 • 150 000 грн надавала Кам’янська сільська рада
 • 150 000 грн надано в межах проєкту "Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)"

Організатори Конкурсу:

 • Громадська організація «Молодіжна платформа”
 • Кам’янська сільська рада
 • Британська Рада та Європейський Союз, представлений Європейською Комісією, в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3)

Переможці онлайн-пітчингу проєктів соціальної дії в Кам'янській ОТГ:

No Назва Підтримка проєкту SC3 Підтримка органу влади Власний внесок та внесок інших партнерів Мета проекту
1 Створення Осередку раннього розвитку дитини «Руки –базуки» 30,000.00 0.00 4,750.00 Створення Осередку раннього розвитку дитини , який забезпечить розвиток здібностей дитини, психологічної стійкості, соціальної адаптації, можливості природного розкриття її таланту, підготовки дітей до навчання в школі, стане фундаментом для подальшого розвитку дітей та адаптації в суспільстві.
2 Майданчик здоровꞌя 0.00 28,412.00 970.00 Створити належні умови дітям і молоді для організації їхнього дозвілля,  заняття фізичною культурою і спортом і залучення їх до ведення здорового способу життя.
3 Здорова дитина-найголовніша цінність держави 0.00 29,119.00 1,105.00 Створення та  облаштування універсального спортивного майданчика, який дасть можливість зробити більш якісним і насиченим спортивне дозвілля і відпочинок дітей і молоді мікрорайону. 
4 За чисте повітря 0.00 30,000.00 0.00 Покращення екологічної ситуації в селі,очищення від шкідливих продуктів спалювання повітря, води в річці, запровадження та забезпечення правильних європейських принципів сортування сміття.
5 Від екології душі - до екології рідної школи 29,790.00 0.00 8,858.00 Озеленення пришкільної території та підвищення рівню екологічної свідомості громадян, а також залучення учнів до практичної діяльності по розв’язанню проблем навколишнього середовища.
6 Граємо разом! 0.00 30,000.00 0.00 Створення сучасного і безпечного спортивно-ігрового майданчика для активного відпочинку вихованців Арданівського ДНЗ.
7 Облаштування інклюзивно-ресурсної кімнати 29,854.50 0.00 2,000.00 Створення інклюзивно-ресурсної кімнати шляхом вдосконалення облаштування приміщення на основі сенсорної стимуляції та створення зручних умов для дітей з особливими потребами.
8 Творчий еко-простір під відкритим небом "Територія креативу" 29,533.00 0.00 1,406.00 Створення креативного середовища як публічного простору, який буде функціонувати у різних форматах під відкритим небом.
9 Туалети в дитсадок для комфорту діточок! 0.00 30,000.00 0.00 Створення  комфортних  та гігієнічних умов для дітей дитячого навчального закладу з дотриманням умов Санітарного регламенту для ДНЗ.
10 Озеленення та благоустрій прилеглої території АЗПСМ с. КАМ'ЯНСЬКЕ 30,000.00 0.00 0.00 Приведення прилеглої території АЗПСМ с.Кам`янське в естетичний вигляд . Облаштування комфортного перебування пацієнтів на території амбулаторії.

Загальна інформація:

«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізовується в Україні з 2014 р.

Організації – національні партнери: 

 • Херсонський Регіональний Благодійний Фонд «Об’єднання»
 • Неурядова організація «Міцна громада»
 • Неурядова організація «Молодіжна платформа»

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом, та здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським регіональним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Європейський Союз, представлений Європейською Комісією.

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.