Конкурс проєктів соціальної дії в Тячеві, Закарпатська область

З 7 по 10 грудня 2020 року в м. Тячів відбувся онлайн пітчинг на рівні громади в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3).

Пітчинг проєктів – конкурс проєктів соціальної дії за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради у співфінансуванні з органами місцевого самоврядування.

Проєкт соціальної дії – проєкт спрямований на позитивні соціальні зміни у громаді.

Хто міг взяти участь?

Взяти участь у пітчингу могли активні громадяни, які планували проєкт соціальної дії для розвитку своєї громади офлайн або онлайн та бажали отримати фінансову підтримку на його реалізацію.

Деталі участі у конкурсі (пітчингу) на рівні громади

У конкурсі проєктів могли брати участь мешканці громади Тячівської ОТГ від 18 років, які мали ідею щодо покращення життя громади, розвитку співпраці з місцевими органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети.

Всі проєкти мають бути реалізовані до 30 травня 2021 року. Звітування за реалізовані проєкти надаються до 30 червня 2021 року. 

Які були вимоги до проєкту?

Проєкт повинен був базуватися на загальновизнаних суспільних цінностях, бути добре спланованим та стосуватися локально-глобальних зв’язків.

Проєкти могли бути спрямовані на:

 • зміцнення соціальної згуртованості в Україні;
 • створення та зміцнення зв’язків між волонтерами, міською владою, бізнесом та іншими учасниками суспільних процесів;
 • підтримку людей старшого віку та сприяння поширенню інклюзії (підвищення рівноправного доступу до середовища громади, зокрема людей з інвалідністю); 
 • сприяння розвитку молоді, популяризації активної громадянської позиції та формування лідерських якостей;
 • сприяння ментальному здоров'ю жителів громад в умовах соціального дистанціювання;
 • сприяння досягненню гендерної рівності та забезпечення дотримання рівності прав та можливостей;
 • сприяння покращенню стану навколишнього середовища.

Ось приклади ідей для проєктів соціальної дії:

 • креативний простір: створення креативних елементів та мальовничих куточків благоустрою на вулицях міста;
 • проведення заходів з метою підвищення рівня здоров’я молоді, безпечного способу життя та культури здоров'я серед молоді;.
 • екологічні та туристичні ідеї: прокладання еко-стежок, створення нових туристичних атракцій тощо;
 • творчі ініціативи: розвиток змістовного дозвілля молоді, молодіжні фестивалі, події, заходи тощо;
 • ідеї, спрямовані на забезпечення доступу до громадських та туристичних об'єктів для людей з інвалідністю.

Бюджет проєкту:

На один проєкт соціальної дії надавалося до 30 000 грн

Загальний бюджет пітчингу був 300 000 грн, з них:

 • 150 000 грн надавала Тячівська міська рада
 • 150 000 грн надано в межах проєкту "Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)"

Організатори Конкурсу:

 • Громадська організація «Молодіжна платформа”
 • Тячівська міська рада
 • Британська Рада та Європейський Союз, представлений Європейською Комісією, в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3)

Переможці онлайн-пітчингу проєктів соціальної дії в Тячеві

No Назва Підтримка проєкту SC3 Підтримка органу влади Власний внесок та внесок інших партнерів Мета проекту
1 Інклюзивний фестиваль “Творчість без меж” 0.00 29,990.00  0.00 Проведення соціально-мистецького фестивалю для підвищення рівня фізичного та інтелектуального розвитку дітей з інвалідністю Тячівської територіальної громади.
2 Фестиваль образотворчого мистецтва “Діалог з майстрами”  0.00 26,900.00  4,675.00  Проведення виставки робіт з живопису, художньої кераміки та серії майстер-класів під відкритим небом для популяризації та розвитку образотворчого мистецтва. 
3 Фестиваль Писанки  0.00  28,400.00  0.00  Виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму шляхом залучення до проведення заходів, приурочених до великодніх свят. 
4 Фестиваль “LAZY SPORT”  29,673.00  0.00  1,600.00  Проведення спортивного фестивалю для пропаганди здорового способу життя, формування фізичної активності та позитивної мотивації в учнів, а також у батьків з дітьми. 
5 Міжнародний турнір з греко-римської боротьби “Кубок Тячева  28,200.00  0.00 48,250.00  Проведення міжнародного турніру “Кубок Тячева” для заохочення дітей до занять спортом, ведення здорового способу життя та популяризації греко-римської боротьби. 
6 Розважальна військово-патріотична гра “Сокіл”  (“Джура”)  0.00  28,727.00  1,450.00  Проведення розважальної військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для розвитку дітей та молоді віком від 11 до 16 років та для забезпечення якісного дозвілля у Тячівській ОТГ. 
7 Дитячий фестиваль народних та сучасних танців “Ритми Карпатських гір”  27,000.00  0.00  1,500.00  Сприяння збереженню культурної спадщини у формі вираження “народний та сучасний танець” та підвищення  суспільного інтересу до хореографічного мистецтва шляхом організації дитячого фестивалю народного та сучасного танцю “Ритми Карпатських гір”. 
8 Перегони мацьоп  0.00  27,775.50  0.00  Проведення перегонів малечі у рамках святкування Дня матері, для підняття іміджу громади та якісного проведення дозвілля мешканців Тячівської ОТГ.
9 Дитячий майданчик “Наша мрія”  30,000.00  0.00  4,950.00  Встановлення сучасного дитячого майданчика для забезпечення цікавого та безпечного проведення дітьми вільного часу. 
10 Серія змагань для дітей та молоді з інвалідністю ІнтеГРУймося разом!  25,460.00  0.00 3,500.00  Проведення серії інклюзивних ігор з настільного тенісу задля зменшення рівня психологічних бар’єрів між дітьми з інвалідністю та їх ровесників на території Тячівської ОТГ.

Загальна інформація:

«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізовується в Україні з 2014 р.

Організації – національні партнери: 

 • Херсонський Регіональний Благодійний Фонд «Об’єднання»
 • Неурядова організація «Міцна громада»
 • Неурядова організація «Молодіжна платформа»

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Європейський Союз, представлений Європейською Комісією.

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.