З 22 по 25 лютого 2021 року у Семенівській ОТГ відбувся пітчинг на рівні громади в межах проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3).

Пітчинг проєктів – конкурс проєктів соціальної дії за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради у співфінансуванні з органами місцевого самоврядування.

Проєкт соціальної дії – проєкт, спрямований на позитивні соціальні зміни у громаді.

Хто міг взяти участь?

Взяти участь у пітчингу могли активні громадяни, які планували проєкт соціальної дії для розвитку своєї громади офлайн або онлайн та бажали отримати фінансову підтримку на його реалізацію.

Деталі участі у конкурсі (пітчингу) на рівні громади

У конкурсі проєктів могли брати участь мешканці Семенівської громади від 18 років, які мали ідею щодо покращення життя громади, розвитку співпраці з місцевими органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети.

Всі проєкти мають бути реалізовані до 26 липня 2021 року. Звітування за реалізовані проєкти надаються до 15 серпня 2021 року. 

Які були вимоги до проєкту?

Проєкт повинен був базуватися на загальновизнаних суспільних цінностях, бути добре спланованим та стосуватися локально-глобальних зв’язків.

Проєкти могли бути спрямовані на:

 • зміцнення соціальної згуртованості в Україні;
 • створення та зміцнення зв’язків між волонтерами, владою, бізнесом та іншими учасниками суспільних процесів;
 • підтримку людей старшого віку та сприяння поширенню інклюзії (підвищення рівноправного доступу до середовища громади, зокрема людей з інвалідністю); 
 • сприяння розвитку молоді, популяризації активної громадянської позиції та формування лідерських якостей;
 • сприяння ментальному здоров'ю жителів громад в умовах соціального дистанціювання;
 • сприяння досягненню гендерної рівності та забезпечення дотримання рівності прав та можливостей;
 • сприяння покращенню стану навколишнього середовища.

Ось приклади ідей для проєктів соціальної дії:

 • Креативний простір: створення креативних елементів та мальовничих куточків благоустрою на вулицях громади.
 • Проведення заходів з метою підвищення рівня здоров’я молоді, безпечного способу життя та культури здоров'я серед молоді.
 • Екологічні та туристичні ідеї: прокладання еко-стежок, створення нових туристичних атракцій тощо
 • Творчі ініціативи: розвиток змістовного дозвілля молоді, молодіжні фестивалі, події, заходи тощо.
 • Ідеї, спрямовані на забезпечення доступу до громадських та туристичних об'єктів для людей з інвалідністю.

Бюджет проєкту:

На один проєкт соціальної дії надавалося до 30 000 грн

Загальний бюджет пітчингу був 300 000 грн, з них:

 • 150 000 грн надає Семенівська сільська рада
 • 150 000 грн надано в межах проєкту "Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)"

Організатори Конкурсу:

 • Благодійний фонд «Об’єднання»
 • Семенівська сільська рада
 • Британська Рада та Європейський Союз, представлений Європейською Комісією, в межах проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3).

Переможці онлайн-пітчингу проєктів соціальної дії в Семенівській ОТГ:

No Назва Підтримка проєкту SC3 Підтримка органу влади Власний внесок та внесок інших партнерів Мета проекту
1 Активна молодь 11,895.00 17,632.00 4,420.00 Популяризувати сільський зелений туризм в Семенівській ОТГ, залучити молодь до пошукової краєзнавчо-туристичної діяльності, організувати  дозвілля дітей та молоді, яке сприятиме їх компетентнісному, гармонійному розвитку, створенню  умов для самореалізації.
2 «Biblioteka Hub» 2,340.00 27,660.00 9,000.00 Створення бібліотечного простору в селі Семенівка з метою об'єднання за інтересами різних соціальних груп населення, проведення культурних, інформаційних та дозвільних заходів для жителів громади. 
3 Місце спокою і щастя 11,081.00 14,890.00 7,700.00 Надання послуг психологічної реабілітації та емоційної підтримки уразливим категоріям населення, які гостро потерпають від негативних наслідків коронавірусу: спеціалістам медичної та соціальної сфер, жертвам домашнього насильства, шляхом заснування кімнати психоемоційного розвантаження «Місце спокою і щастя» в приміщенні адміністративної будівлі села Семенівка.
4 Павільйон “Чисте повітря” 29,792.00 0.00 3,400.00 Створення комфортних умов для вихованців ДНЗ шляхом встановлення літнього павільйону на території закладу.
5 Арт-зона замість ґаджетів 5,206.00 22,619.00 1,416.00 Створення умов для розвитку творчості дітей у напрямку аматорського музикування, шляхом заснування арт-зони на базі Великонизгірецької школи, тим самим зменшивши кількість часу, який діти проводять з гаджетами.
6 Заснування екомаршруту «Стежками Джозефа Конрада» 16,915.00 0.00 11,050.00 Розвиток, становлення та популяризація екотуризму на території Семенівської громади шляхом розробки та впровадження в дію еко-маршруту «Стежками Джозефа Конрада».
7 Це вам не «МастерШеф»! 29,865.00 0.00 7,300.00 Допомогти молоді опанувати сучасні технології створення кулінарних виробів завдяки проведенню серії кулінарних майстер-класів у одному з ресторанів громади.
8 Людина року - Семенівська громада 2020 6,620.00 16,992.00 7,500.00 Виявлення видатних і талановитих особистостей, відзначення інтелектуальної та професійної еліти громади та нагородження переможців за найбільш вагомі професійні досягнення в управлінській, економічній, соціальній, культурній та громадсько-політичній діяльності. Відзнака активістів громади, які сприяють її розвитку, показавши приклад для наслідування. 
9 «Територія спорту і здорового способу життя» 16,992.00 13,008.00 345.60 Облаштування спортивної зали, створення умов для активного залучення дітей та молоді до фізичної культури і спорту, проведення спортивних заходів у школі.
10 ART House 6,000.00 22,360.00 1,500.00 Створення домашнього кінотеатру для забезпечення продуктивного та цікавого дозвілля підлітків та молоді.
11 Автономний ліхтар чіпляй - навколишне середовище зберігай 13,013.00 14,560.00 4,256.00 Встановлення енергозберігаючих вуличних ліхтарів.

Загальна інформація:

«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізовується в Україні з 2014 р.

Організації – національні партнери:

 • Благодійний Фонд «Об’єднання»
 • Неурядова організація «Міцна громада»
 • Неурядова організація «Молодіжна платформа»

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом, та здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським регіональним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій. 

Європейський Союз, представлений Європейською Комісією.

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.