Маєте ідею проєкту соціальної дії, що покращить життя Семенівської ОТГ? Запропонуйте її на локальному пітчингу та отримайте кошти на реалізацію!

З 22 по 25 лютого 2021 року у Семенівській ОТГ пройде пітчинг на рівні громади в межах проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3).

Пітчинг проєктів – конкурс проєктів соціальної дії за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради у співфінансуванні з органами місцевого самоврядування.

Проєкт соціальної дії – проєкт, спрямований на позитивні соціальні зміни у громаді.

Хто може взяти участь?

Взяти участь у пітчингу можуть активні громадяни, які планують проєкт соціальної дії для розвитку своєї громади офлайн або онлайн та бажають отримати фінансову підтримку на його реалізацію.

Деталі участі у конкурсі (пітчингу) на рівні громади

У Конкурсі проєктів можуть брати участь мешканці Семенівської громади від 18 років, які мають ідею щодо покращення життя громади, розвитку співпраці з місцевими органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети.

Всі проєкти мають бути реалізовані до 26 липня 2021 року. Звітування за реалізовані проєкти надаються до 15 серпня 2021 року. 

Які вимоги до проєкту?

Проєкт повинен базуватися на загальновизнаних суспільних цінностях, бути добре спланованим та стосуватися локально-глобальних зв’язків.

Проєкти можуть бути спрямовані на:

• зміцнення соціальної згуртованості в Україні;

• створення та зміцнення зв’язків між волонтерами, владою, бізнесом та іншими учасниками суспільних процесів;

• підтримку людей старшого віку та сприяння поширенню інклюзії (підвищення рівноправного доступу до середовища громади, зокрема людей з інвалідністю); 

• сприяння розвитку молоді, популяризації активної громадянської позиції та формування лідерських якостей;

• сприяння ментальному здоров'ю жителів громад в умовах соціального дистанціювання;

• сприяння досягненню гендерної рівності та забезпечення дотримання рівності прав та можливостей;

• сприяння покращенню стану навколишнього середовища;

Ось приклади ідей для проєктів соціальної дії, але не обмежуйте свою уяву лише ними:

  • Креативний простір: створення креативних елементів та мальовничих куточків благоустрою на вулицях громади.
  • Проведення заходів з метою підвищення рівня здоров’я молоді, безпечного способу життя та культури здоров'я серед молоді.
  • Екологічні та туристичні ідеї: прокладання еко-стежок, створення нових туристичних атракцій тощо
  • Творчі ініціативи: розвиток змістовного дозвілля молоді, молодіжні фестивалі, події, заходи тощо.
  • Ідеї, спрямовані на забезпечення доступу до громадських та туристичних об'єктів для людей з інвалідністю.

Бюджет проєкту:

На один проєкт соціальної дії надається до 30 000 грн

Загальний бюджет пітчингу 300 000 грн, з них:
- 150 000 грн надає Семенівська сільська рада
- 150 000 грн надає Британська Рада в Україні

Процес подачі проєкту соціальної дії на рівні громади

1. Подача Ідеї

Подайте ідею проєкту соціальної дії, направлену на розвиток та покращення життя Семенівської громади, до 18 лютого 2021 року 18:00, заповнивши онлайн форму.

2. Експертна оцінка

Вашу ідею оцінюватимуть експерти. Якщо вона дійсно цікава та корисна для громади, то спеціалісти від Британської Ради та організацій-партнерів допоможуть в її доопрацюванні та складанні плану реалізації.

3. Тренінг

Учасники, яких буде відібрано, разом з фасилітаторами почнуть доопрацьовувати подані ідеї на триденному тренінгу, який відбудеться 22-24 лютого 2021 року. 

Національні фасилітатори Британської Ради допоможуть учасникам підготуватися до пітчингу (презентації).

По завершенню доопрацювання проєкту, його необхідно подати на оцінку повторно (заповнити аплікаційну форму) та презентувати конкурсній комісії 25 лютого 2021 року.

4. Презентація та фінансування

На презентацію відведено 5 хвилин.

Учасники презентують доопрацьовані проєкти Конкурсній комісії, яка визначить переможців 25 лютого 2021 року і надасть фінансування для реалізації десяти проєктів.

Заявники, що не пройдуть конкурсний відбір, отримають зворотній зв’язок щодо покращення їхньої ідеї проєкту соціальної дії, що допоможе запровадити його в майбутньому.

Реалізація профінансованого проєкту має відбутись до 26 липня 2021 року. Звітування за реалізовані проєкти надаються до 15 серпня 2021 року.

Організатори Конкурсу:

1.Благодійний фонд «Об’єднання»
2.Семенівська сільська рада
3.Британська Рада та Європейський Союз, представлений Європейською Комісією, в межах проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3).

Загальна інформація:

«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізовується в Україні з 2014 р.

Організації – національні партнери:
1. Благодійний Фонд «Об’єднання»
2. Неурядова організація «Міцна громада»
3. Неурядова організація «Молодіжна платформа»

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом, та здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським регіональним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій. 

Європейський Союз, представлений Європейською Комісією.

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.