Конкурс проєктів соціальної дії в Бузькій громаді

З 19 по 21 листопада 2020 року у Бузькій ОТГ відбувся пітчинг на рівні громади в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3)

Пітчинг проєктів – конкурс проєктів соціальної дії за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради у співфінансуванні з органами місцевого самоврядування.

Проєкт соціальної дії – проєкт спрямований на позитивні соціальні зміни у громаді.

Хто міг взяти участь?

Взяти участь у пітчингу могли активні громадяни, які планували проєкт соціальної дії для розвитку своєї громади офлайн або онлайн та бажали отримати фінансову підтримку на його реалізацію.

Деталі участі у конкурсі (пітчингу) на рівні громади

У конкурсі проєктів могли брати участь мешканці Бузької ОТГ від 18 років, які мали ідею щодо покращення життя громади, розвитку співпраці з місцевими органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети.

Всі проєкти мають бути реалізовані до 21 квітня 2021 року. Звітування за реалізовані проєкти надаються до 21 травня 2021 року. 

Які були вимоги до проєкту?

Проєкт повинен був базуватися на загальновизнаних суспільних цінностях, бути добре спланованим та стосуватися локально-глобальних зв’язків.

Проєкти могли бути спрямовані на:

 • зміцнення соціальної згуртованості в Україні;
 • створення та зміцнення зв’язків між волонтерами, владою, бізнесом та іншими учасниками суспільних процесів;
 • підтримку людей старшого віку та сприяння поширенню інклюзії (підвищення рівноправного доступу до середовища громади, зокрема людей з інвалідністю); 
 • сприяння розвитку молоді, популяризації активної громадянської позиції та формування лідерських якостей;
 • сприяння ментальному здоров'ю жителів громад в умовах соціального дистанціювання;
 • сприяння досягненню гендерної рівності та забезпечення дотримання рівності прав та можливостей;
 • сприяння покращенню стану навколишнього середовища.

Ось приклади ідей для проєктів соціальної дії:

 • креативний простір: створення креативних елементів та мальовничих куточків благоустрою на вулицях громади;
 • проведення заходів з метою підвищення рівня здоров’я молоді, безпечного способу життя та культури здоров'я серед молоді;
 • екологічні та туристичні ідеї: прокладання еко-стежок, створення нових туристичних атракцій тощо;
 • творчі ініціативи: розвиток змістовного дозвілля молоді, молодіжні фестивалі, події, заходи тощо;
 • ідеї, спрямовані на забезпечення доступу до громадських та туристичних об'єктів для людей з інвалідністю.

Бюджет проєкту:

На один проєкт соціальної дії надавалося до 20 000 грн

Загальний бюджет пітчингу був 200 000 грн, з них:

 • 100 000 грн надавала Бузька сільська рада
 • 100 000 грн надано в межах проєкту "Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)"

Організатори Конкурсу:

 • Благодійний фонд «Об’єднання»
 • Бузька сільська рада
 • Британська Рада та Європейський Союз, представлений Європейською Комісією, в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3)
 • Громадська організація «Агентство економічного розвитку»

Переможці онлайн-пітчингу проєктів соціальної дії в Бузькій громаді:

No Назва Підтримка проєкту SC3 Підтримка органу влади Власний внесок та внесок інших партнерів Мета проекту
1 Гурток Пластилінова ВОРОНА 9,000.00 9,570.00 0.00 Забезпечення дозвілля для дітей з особливими потребами через створення гуртка з ліплення на базі Бузького будинку культури.
2 Мотанки-обереги наших душ 3,000.00 2,662.00 3,168.20 Збереження та відтворення традицій українського іграшкарства,  проведення етнографічних розвідок, творчих лабораторій, майстер-класів та ін.
3 Мама, тато, я – спортивна сім’я 11,300.00 8,650.00 9,940.00 Турбота за підростаюче покоління, а саме їхнє здоров'я , урізноманітнення їхнього дозвілля, боротьба із залежністю від Інтернету шляхом встановлення спортивного обладнання на дитячому майданчику на території Бузької громади.
4 Пересувна сцена-подіум 9,499.00 10,038.30 11,580.00 Придбання мобільної сцени – подіуму для реалізації виїзних проектів та культурних заходів(народних гулянь , фестивалів) на території громади.
5 Живчик 10,000.00 9,900.00 0.00 Популяризація активного способу життя в Бузькій громаді через створення умов для регулярних безкоштовних тренувань на базі Бузького будинку культури.
6 Кожен має право на казку 10,000.00 10,000.00 0.00 Поліпшення умов для творчих здібностей дітей та батьків, формування моральних якостей шляхом забезпечення естетичного морального виховання, розвитку мовлення дітей, виховання творчих здібностей до самореалізації.
7 Центр розваг в Бузькій громаді 7,300.00 9,700.00 0.00 Покращення культурного дозвілля дітей, підлітків та молоді в Бузькій громаді шляхом створення Центру розваг в будинку культури.
8 Громадська вбиральня 5,000.00 5,000.00 9,900.00 Забезпечення комфортних санітарно - гігієнічних умов на прилеглій території Таборівського будинку культури, шляхом проведення ремонту приміщення громадської вбиральні з заміною віконних та дверних блоків.

Загальна інформація:

«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізовується в Україні з 2014 р.

Організації – національні партнери: 

 • Благодійний Фонд «Об’єднання»
 • Неурядова організація «Міцна громада»
 • Неурядова організація «Молодіжна платформа»

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом, та здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським регіональним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Європейський Союз, представлений Європейською Комісією.

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.