Конкурс проєктів соціальної дії у Токмаку

З 22 по 25 березня 2021 року для Токмацької громади Запорізької області відбувся онлайн-пітчинг на рівні громади в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3)

Пітчинг проєктів – конкурс проєктів соціальної дії за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради у співфінансуванні з органами місцевого самоврядування.

Проєкт соціальної дії – проєкт спрямований на позитивні соціальні зміни у громаді.

Хто міг взяти участь?

Взяти участь у пітчингу могли активні громадяни, які планували проєкт соціальної дії для розвитку своєї громади офлайн або онлайн та бажали отримати фінансову підтримку на його реалізацію.

Деталі участі у конкурсі (пітчингу) на рівні громади

У конкурсі проєктів могли брати участь мешканці Токмацької громади від 18 років, які мали ідею щодо покращення життя громади, розвитку співпраці з місцевими органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети.

Всі проєкти мають бути реалізовані до 26 серпня 2021 року. Звітування за реалізовані проєкти надаються до 26 вересня 2021 року. 

Які були вимоги до проєкту?

Проєкт повинен був базуватися на загальновизнаних суспільних цінностях, бути добре спланованим та стосуватися локально-глобальних зв’язків.

Проєкти могли бути спрямовані на:

 • зміцнення соціальної згуртованості в Україні;
 • створення та зміцнення зв’язків між волонтерами, міською владою, бізнесом та іншими учасниками суспільних процесів;
 • підтримку людей старшого віку та сприяння поширенню інклюзії (підвищення рівноправного доступу до середовища громади, зокрема людей з інвалідністю); 
 • сприяння розвитку молоді, популяризації активної громадянської позиції та формування лідерських якостей;
 • сприяння ментальному здоров'ю жителів громад в умовах соціального дистанціювання;
 • сприяння досягненню гендерної рівності та забезпечення дотримання рівності прав та можливостей;
 • сприяння покращенню стану навколишнього середовища.

Ось приклади ідей для проєктів соціальної дії:

 • Креативний простір: створення креативних елементів та мальовничих куточків благоустрою на вулицях міста.
 • Проведення заходів з метою підвищення рівня здоров’я молоді, безпечного способу життя та культури здоров'я серед молоді.
 • Екологічні та туристичні ідеї: прокладання еко-стежок, створення нових туристичних атракцій тощо.
 • Творчі ініціативи: розвиток змістовного дозвілля молоді, молодіжні фестивалі, події, заходи тощо.
 • Ідеї, спрямовані на забезпечення доступу до громадських та туристичних об'єктів для людей з інвалідністю.

Бюджет проєкту:

На один проєкт соціальної дії надавалося до 30 000 грн.

Загальний бюджет пітчингу 300 000 грн.

 • 150 000 грн надавала в межах проєкту "Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)"
 • 150 000 грн надавала міська рада міста Токмак.

Організатори Конкурсу:

 • Громадська організація «Міцна громада»
 • Міська рада міста Токмак.
 • Британська Рада та Європейський Союз, представлений Європейською Комісією, в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3)

Переможці онлайн-пітчингу проєктів соціальної дії в Токмацькій громаді Запорізької області

No Назва Підтримка в межах проєкту SC3 Підтримка органу влади Власний внесок та внесок інших партнерів Мета проекту
1 «Пішохідний школярик – охоронець дорожнього руху» 0 30000 0 Турбота за підростаюче покоління, а саме їхнє здоров'я, шляхом встановлення макетів ростових фігур “Пішохідний школярик” перед закладами освіти № 1, № 2, № 5, № 6 м.Токмак для більш безпечної поведінки учасників дорожнього руху.
2 Пропаганда здорового спосібу життя серед молоді міста Токмака шляхом розвитку спортивного туризму 29938,80 0 20000 Створення умов для проведення занять зі спортивного туризму 350 вихованців Токмацького відділу туризму, їх батьків, тренерів, підготовки на високому рівні спортсменів серед учнівської молоді м. Токмак шляхом будівництва в спортивній залі ЗЗСО № 5 Токмацької міської ради скеледрому.
3 Створення зеленої зони для відпочинку мешканців села Работіно (Токмацька Територіальна громада) 0 20000 2980 Створення комфортних умов для  відпочинку та проведення культурних заходів мешканців та гостей с.Работіно на свіжому повітрі,шляхом висаджування скверу біля Будинку Культури та пам’ятника Т.Г.Шевченко (площею 500 кв.м.) із використанням вічнозелених та листяних дерев.
4 Історія мого міста 16400 0 0 Організувати веб-портал та серію просвітницьких заходів з історією Токмацького краю задля підвищення проінформованості містян щодо своєї громади, цінності міста в очах його жителів.
5 Соціально-мистецька майстерня"Вогник" 28200 0 9750 Ознайомити дітей  з професією свічкарства, розвивати дрібну моторику рук, творчість  дітей за допомогою майстер-класів по різьблених свічках для дітей віком від 6 до 12 років.
6 Створення стріт-артів для популяризації теми збереження довкілля 17299 0 3300 Покращити зовнішній вигляд міста Токмака шляхом створення серії із трьох стріт-артів з залученням творчої молоді.
7 Облаштування молодіжного простору у місті Токмак 24156 5000 0 Організувати молодіжний простір для активної молоді м.Токмака, шляхом облаштування відповідного простору для проведення дозвілля, для всебічного розвитку особистості, інтелектуального самовдосконалення, творчого потенціалу, самореалізації, самовираження та розвитку креативного мислення всіх його учасників. 
8 Облаштування "території здоров'я" для жителів села Новопрокопівка (Токмацька ОТГ) 0 30000 8400 Створення спортивного простору й облаштування безпечними вуличними тренажерами для спілкування різних вікових категорій населення громади с. Новопрокопівки, які створять належні умови та сприятимуть духовному і фізичному розвитку громадян та можливість гармонійно розвиватися. 
9 Облаштування групи подовженого дня у дошкільному навчальному закладі для дітей ВПО та місцевої громади 0 29300 7000 Створення умов для рівноправної участі ВПО у економічному житті міста Токмак, долучення, в першу чергу, жінок з цієї категорії до активної життєвої позиції у напрямку самозабезпечення та професійної самоідентифікації шляхом створення умов для подовженого перебування дітей у дошкільному навчальному закладі № 2 «Кузнечик». 
10 Спортивна громада - Здорова громада 0 29956 4280 Організувати одноденне спортивне свято для  мешканців Токмацької громади до дня  захисту  дітей,  із залученням шести команд шкіл  села та міста (60  учнів) для створення  умов  у налагодженні  комунікації  між  мешканцями новоствореної Токмацької громади  та популяризація  спортивного способу життя. 
11 Створення "Блогер-студії" для шкільної молоді на базі ЗОШ №5 міста Токмака 0 17980 2500 Створення блогер-студії на базі ЗЗСО № 5 Токмацької міської ради задля формування молодіжної політики на території закладу та нашого міста шляхом створення медійного контенту з метою активізації молоді для реалізації своїх можливостей.
12 Підвищення самозарадності жінок, які мають дітей з інвалідністю, в умовах COVID-19 19500 0 0 Підвищення самозрадності жінок у кількості 24 осіб, які мають третю групу інвалідності в умовах Covid19 на території Токмацької ОТГ. 

Загальна інформація:

«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізовується в Україні з 2014 р.

Організації – національні партнери: 

 • Херсонський Регіональний Благодійний Фонд «Об’єднання»
 • Громадська організація «Міцна громада»
 • Громадська організація «Молодіжна платформа»

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом, та здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським регіональним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Європейський Союз, представлений Європейською Комісією.

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.