Конкурс проєктів соціальної дії в Чугуєві

З 10 по 13 листопада 2020 року для міста Чугуїв Харківської області відбувся онлайн-пітчинг на рівні громади в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3)

Пітчинг проєктів – конкурс проєктів соціальної дії за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради у співфінансуванні з органами місцевого самоврядування.

Проєкт соціальної дії – проєкт спрямований на позитивні соціальні зміни у громаді.

Хто міг взяти участь?

Взяти участь у пітчингу могли активні громадяни, які планували проєкт соціальної дії для розвитку своєї громади офлайн або онлайн та бажали отримати фінансову підтримку на його реалізацію.

Деталі участі у конкурсі (пітчингу) на рівні громади

У конкурсі проєктів могли брати участь мешканці громади Чугуєва від 18 років, які мали ідею щодо покращення життя громади, розвитку співпраці з місцевими органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети.

Всі проєкти мають бути реалізовані до 14 квітня 2021 року, звіти за реалізованими проєктами надаються до 14 травня 2021 року.

Які були вимоги до проєкту?

Проєкт повинен був базуватися на загальновизнаних суспільних цінностях, бути добре спланованим та стосуватися локально-глобальних зв’язків.

Проєкти могли бути спрямовані на:

  • зміцнення соціальної згуртованості в Україні;
  • створення та зміцнення зв’язків між волонтерами, міською владою, бізнесом та іншими учасниками суспільних процесів;
  • підтримку людей старшого віку та сприяння поширенню інклюзії (підвищення рівноправного доступу до середовища громади, зокрема людей з інвалідністю); 
  • сприяння розвитку молоді, популяризації активної громадянської позиції та формування лідерських якостей;
  • сприяння ментальному здоров'ю жителів громад в умовах соціального дистанціювання;
  • сприяння досягненню гендерної рівності та забезпечення дотримання рівності прав та можливостей;
  • сприяння покращенню стану навколишнього середовища.

Ось приклади ідей для проєктів соціальної дії:

  • креативний простір: створення креативних елементів та мальовничих куточків благоустрою на вулицях міста;
  • проведення заходів з метою підвищення рівня здоров’я молоді, безпечного способу життя та культури здоров'я серед молоді;
  • екологічні та туристичні ідеї: прокладання еко-стежок, створення нових туристичних атракцій тощо;
  • творчі ініціативи: розвиток змістовного дозвілля молоді, молодіжні фестивалі, події, заходи тощо;
  • ідеї, спрямовані на забезпечення доступу до громадських та туристичних об'єктів для людей з інвалідністю.

Бюджет проєкту:

На один проєкт соціальної дії надавалося до 15 000 грн.

Бюджет складався з 150 000 грн, наданих в межах проєкту "Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)"

Організатори Конкурсу:

  • Громадська організація «Міцна громада»
  • Чугуївська міська рада
  • Британська Рада та Європейський Союз, представлений Європейською Комісією, в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3)

Переможці онлайн-пітчингу проєктів соціальної дії у Чугуєві:

No Назва Підтримка проєкту SC3 Власний внесок та внесок інших партнерів Мета проекту
1 Світлий двір - запорука безпеки 13,800.00 5,000.00 Освітлення прибудинкової території, дитячої площадки та дороги до школи.
2 Вік потребує дій 14,760.00 0 Створення сприятливих умов для зміцнення здоров’я і розвитку фізичної активності людей похилого віку та людей з інвалідністю шляхом придбання спортивного інвентарю для проведення реабілітаційних занять з лікувальної фізкультури.
3 Звук онлайн 13,200.00 0 Покращення якості звуку та розширення можливостей відео запису під час створення відео/аудіо матеріалів для творчої учнівської молоді, працівників закладів освіти та культури міста Чугуєва.
4 Компас - дороговказ до здоров'я 15,000.00 0 Придбання для вихованців Чугуївського центру туризму та краєзнавства сучасних рідинних компасів, які будуть використовуватись для проведення навчальних занять, тренувань та масових спортивних і краєзнавчих заходів.
5 Спортивна молодь 15,000.00 5,000.00 Підвищення рівня зацікавленості серед молоді веденням здорового способу життя через залучення дітей шкільного віку до занять волейболом шляхом створення належних умов для якісного навчально-тренувального процесу.
6 Спорт, доступний кожному 14,600.00 0 Обладнання ресурсної кімнати сучасним лікувально-оздоровчим засобом реабілітації для дітей з особливими освітніми потребами.
7 На захисті від вірусу 14,940.00 500 Покращення якості надання медичних послуг населенню Чугуївської міської територіальної громади шляхом забезпечення медичних працівників, амбулаторій загальної практики сімейної медицини пульсоксиметрами та захисними щитками.
8 Докторинство - острівець радості 15,000.00 0 Cтворення сприятливих умов для перебування дитячого населення міста Чугуїв у амбулаторії загальної практики – сімейної медицини №1 шляхом облаштування дитячого куточка.
9 Творча дитина - креативна країна 14,038.00 0 Розкрити важливість творчого потенціалу дітей у процесі навчання та виховання, розвивати талант, обдарованість та креативні здібності у дітей.
10 Дбаємо про природу 15,000.00 0 Озеленення міста Чугуїв, шляхом висадження дерев молоддю міста під час весняної толоки, а також привернути увагу громадськості та влади міста до екологічних проблем, сформувати екологічну свідомість та культуру у населення, залучити молодь до активної участі у захисті навколишнього середовища від негативного впливу.

Загальна інформація:

«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізовується в Україні з 2014 р.

Організації – національні партнери: 

  • Херсонський Регіональний Благодійний Фонд «Об’єднання»
  • Неурядова організація «Міцна громада»
  • Неурядова організація «Молодіжна платформа»

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом, та здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським регіональним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Європейський Союз, представлений Європейською Комісією.

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.