Жінка і чоловік говорять

З 9 по 13 липня 2021 року для Фастівської міської територіальної громади Київської області відбувся онлайн-пітчинг на рівні громади в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) 

Пітчинг проєктів – конкурс проєктів соціальної дії за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради у співфінансуванні з органами місцевого самоврядування. 

Проєкт соціальної дії – проєкт спрямований на позитивні соціальні зміни у громаді.  

Хто міг взяти участь? 

Взяти участь у пітчингу могли активні громадяни, які планували проєкт соціальної дії для розвитку своєї громади офлайн або онлайн та бажали отримати фінансову підтримку на його реалізацію. 

Деталі участі у конкурсі (пітчингу) на рівні громади 

У Конкурсі проєктів могли брати участь мешканці Фастівської міської територіальної громади від 18 років, які мали ідею щодо покращення життя громади, розвитку співпраці з місцевими органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети. 

Всі проєкти мають бути реалізовані до 14 грудня 2021 року. Звітування за реалізовані проєкти надаються до 14 січня 2022 року.  

Які були вимоги до проєкту? 

Проєкт повинен був базуватися на загальновизнаних суспільних цінностях, бути добре спланованим та стосуватися локально-глобальних зв’язків. 

Проєкти можуть бути спрямовані на: 

 • зміцнення соціальної згуртованості в Україні; 
 • створення та зміцнення зв’язків між волонтерами, міською владою, бізнесом та іншими учасниками суспільних процесів; 
 • підтримку людей старшого віку та сприяння поширенню інклюзії (підвищення рівноправного доступу до середовища громади, зокрема людей з інвалідністю);  
 • сприяння розвитку молоді, популяризації активної громадянської позиції та формування лідерських якостей; 
 • сприяння ментальному здоров'ю жителів громад в умовах соціального дистанціювання; 
 • сприяння досягненню гендерної рівності та забезпечення дотримання рівності прав та можливостей; 
 • сприяння покращенню стану навколишнього середовища.

Ось приклади ідей для проєктів соціальної дії:

 • Креативний простір: створення креативних елементів та мальовничих куточків благоустрою на вулицях міста. 
 • Проведення заходів з метою підвищення рівня здоров’я молоді, безпечного способу життя та культури здоров'я серед молоді. 
 • Екологічні та туристичні ідеї: прокладання еко-стежок, створення нових туристичних атракцій тощо 
 • Творчі ініціативи: розвиток змістовного дозвілля молоді, молодіжні події, заходи тощо. 
 • Ідеї, спрямовані на забезпечення доступу до громадських та туристичних об'єктів для людей з інвалідністю. 

Бюджет проєкту: 

На один проєкт соціальної дії надавалося до 30 000 грн. 

Загальний бюджет пітчингу 300 000 грн. 

 • 150 000 грн. 150 000 грн надавалося в межах проєкту "Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)"
 • 150 000 грн. надавала Фастівська міська рада Київської області

Організатори Конкурсу: 

 • Громадська організація «Міцна громада» 
 • Фастівська міська рада Київської області
 • Британська Рада та Європейський Союз, представлений Європейською Комісією, в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3)

Переможці онлайн-пітчингу проєктів соціальної дії в Фастові Київської області:

No Назва Підтримка в межах проєкту SC3 Підтримка органу влади Власний внесок та внесок інших партнерів Мета проекту
1 Мистецькі зупинки «Художники рідного краю» 27,885.00 0.00 4,500.00 Спільно із місцевими художниками та волонтерами реставрувати та розписати дві зупинки громадського транспорту для ознайомлення жителів та гостей округу з мистецькими традиціями наших сіл  та підвищення індексу соціальної згуртованості населення. 
2 Ахіллес 30,000.00 0.00 3,800.00 Встановлення багатофункціонального спортивного комплексу «Ахіллес» в мікрорайоні Потіївка для популяризації здорового способу життя серед місцевих жителів та в подальшому створенні «ком’юніті», що буде запроваджувати нові корисні та цікаві ініціативи (біг, йога, аеробіка).
3 Екскурсії «Арт-село» 7,780.00 0.00 7,000.00 Oрганізація 2 двух екскурсійних маршрутів для підвищення культурного рівня жителів та туристів, а також зростання туристичної привабливості даної території.
4 Молодіжний простір 0.00 29,225.00 29,200.00 Створити багатофункціональний простір для молоді для підвищення комунікаційних здібностей, популяризації здорового способу життя, формування лідерський якостей та всебічного розвитку.
5 Шкільний велосипед 0.00 27,000.00 3,000.00 Встановлення велопарковок біля школи для створення сприятливих умов для паркування та зберігання велосипедів учнів та відвідувачів школи.
6 Мініпарк. Зона очікування та відпочинку на теріторії поштового відділення 0.00 29,105.00 3,000.00 Створення зони очікування та відпочинку на теріторії поштового відділення для покращення умов життя мешканців та поліпшення якості обслуговування.
7 Пірс на ставку 12,000.00 16,400.00 33,500.00 Побудувати пірс на ставку для покращення стану навколишнього довкілля та безпечного, комфортного й цікавого проведення часу для молоді.
8 Пляж для всіх 0.00 29,980.00 79,000.00 Створення комфортної зони відпочинку - пляжну зону для різних категорій та вікових груп населення на березі кар'єру.

Загальна інформація: 

«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізовується в Україні з 2014 р. 

Організації – національні партнери:  

 • Херсонський Обласний Благодійний Фонд «Об’єднання» 
 • Громадська організація «Міцна громада» 
 • Громадська організація «Молодіжна платформа» 

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО “Міцна громада”,  ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України за винятком тимчасово окупованих територій. 

Європейський Союз, представлений Європейською Комісією. 

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.